KISMAMA MASSZÁZS
Nőből anyuka érik, amikor egy gyermek fejlődik a testében, majd világra hozza. Áldott állapot, aminek a legszebbnek kéne lennie, mégis vannak nehézségei, ami nem mindenkit érint egyenlő arányban. Van aki könnyebben, van aki nehezebben viseli életének ezt az időszakát. Mindenki megérdemli azt, hogy a legjobb állapotban,hangulatban várhassa gyermekét. Boldog mama, boldog baba, és nem utolsó sorban, boldog férj. A legszebb időszak árnyoldalairól itt szabad beszélni, mert annak enyhítéséről is szó lesz. :-) Fájhat a kismama lába, dereka, válla, háta, nyaka. Az anyuka teste nagy változáson megy keresztül. Hormonális változás történik a szervezetben, kismama szervezete, és pszichéje is felkészül a gyermek fejlődésére. Sokkal érzékenyebb ebben az állapotban az anyuka, a gyermek védelme kerül előtérbe ösztönösen. Ezt a változást a szervezet érzékelheti stressznek, ami kihathat nem csak az anyuka hangulatára, hanem a magzat fejlődésére is. A súlygyarapodás, és a testtartás megváltozása miatt kialakulhatnak fájó területek. Feszültebb izmok, rosszabb nyirok- , és vérkeringés. Táplálkozási nehézségek is adódhatnak. A masszázs segít átlendülni ezeken a nehézségeken, oldja a stresszt, boldogsághormon termelődik, ami hat az anyára, az hat a magzatra is. Fájdalmat tudunk vele enyhíteni, izmokat tudunk lazítani. Pihentetőbb alvást, jobb keringést, erősebb immunrendszert tudunk elérni.
Ennek a technikának 3000 éves múltja van. Mára már világszerte alkalmazzák. A természetközeli népeknél pedig a családtagok is segítik ezzel egymást. De ez a mi társadalmunkban is ismert, amikor a férj, megmasszírozza a gyermekét váró fáradt anyuka hátát, vagy lábát, hogy örömet szerezzen, és így is kimutassa gondoskodó szeretetét.
Attól függetlenül, hogy a természeti népek már nagyon régóta alkalmazzák, valamint a mi társadalmunkban is szokták egymást masszírozni mindenféle szaktudás nélkül is az emberek csupán azért, mert ösztönösen tudják, hogy jó hatással vannak egymásra, a tudomány is egy ideje kutatásokat végez a masszázs jótékony hatásait igazolva, ezen belül a kismama masszázzsal is foglalkoznak. A kutatások alapján a kismama masszázs pozitív hatásai a következők:
Szorosabb anya-gyermek kapcsolat alakulhat ki, ha a kismamát rendszeresen masszírozzák. A masszázs közben a boldogsághormon termelődésére, stresszhormonok csökkenésére vezethető vissza. Ha rendszeres, akkor rendszeres a jobb állapot, érzés, ami hat a mamára, és hat a babára is. Ha a mama nem stresszes,feszült, több energiát, időt tud szentelni arra, hogy a magzattal kapcsolódjon, ráhangolódjon, valamint felkészüljön mentálisan, és akár tudásszerzéssel a szülésre, és a gyermeknevelésre. Így magabiztosabb lesz, és szorosabb köteléket tud kialakítani gyermekével.
Könnyebb terhességről, kevesebb panaszról számolnak be azok a kismamák, akik rendszeresen kapnak masszázst. Szintén a kedvező hormonális változásokra vezethető vissza. Jobban alszanak, és kevesebb az esély a depresszió kialakulásáras is.
Az elmúlt 10 év kutatásai mutatják, hogy akiket rendszeresen masszíroznak, a kortizol szintje csökken, a dopamin, és a szerotonin szintje nő.
További pozitív hatás, hogy csökkenti az ödémát, duzzanatot, fájó lábakat. Erősíti az immunrendszer működését.
Csökkenti a megváltozott testtartásból adódó fájdalmakat. Lazítja a feszült izomzatot, az ülőideg nyomódásából adódó fájdalmat enyhíti.
Javítjuk a légzést. Ahogy növekszik a magzat, egyre nagyobb helyet foglal el, nyomhatja a rekeszt felfelé, ezáltal a tüdőket is. A testtartás megváltozása: növekszik a magzat, pocak, a súlypont áthelyeződik előre, a háti szakasz hátra tolódik,a háti domborulat, kyphosis fokozódik, a mellkas összenyomódik. A masszázs során enyhe, korrekciós irányú mozdulatokkal, jótékonyan hatunk az elváltozások kompenzálására. A mellkast nyitjuk, az izmokat enyhén nyújtjuk. Így javul a légzés minősége, ez jobb közérzetet eredményez, jobb keringést, több oxigént az egész szervezetnek.
A terhességet három trimeszterre, szakaszra osztja az orvostudomány.
Az első 12 hétben, és az utolsó három hónapban szakmailag kerülendő a masszázs.
A terhesség minden szakaszában orvosi beleegyezést kell hoznia a kismamának a nőgyógyászától az első alkalommal, ami kitér a masszázsra. Engedélyezi, terhesség mely szakaszától, hányadik hetétől.
Masszázs előtt közvetlenül ne egyen a kismama.
Kismama masszázs nem végezhető, ha az orvosa írásban nem engedélyezte. Ezen felül, lázas állapot, fertőző betegségek esetén, gyulladás, nyílt seb esetén. Minden olyan esetben, amikor egyébként is felkeressük az orvost, pl. vérzés, hasi fájdalom, görcsök, haskeményedés, valamilyen szerv gyulladása, vesekő, epekő, vérzékenység, vérszegénység, vérmérgezés, veszélyeztetett terhesség, korábbi vetélés, magzat fejlődési rendellenessége, trombózis, magas vérnyomás, tumor, drog, alkohol, súlyos mentális betegség.
A felsoroltakból van amelyik esetben semmiféleképpen nem történhet masszázs. Viszont mivel nem a masszőrhöz vezet az első útja a kismamának, hanem az orvoshoz, aki nem csak vizsgálatokat végeztet, hanem azokat ismétli is, valamint adott esetben kezel is, így ha valamelyik tünet oka tisztázott, vagy valamilyen állapot jól kezelt, (az orvosok tisztában vannak a masszázs pozitív hatásaival, azzal is, ha a kismamát valamitől óvni kell) ha az orvos engedélyezi a masszázst, akkor mérlegelést követően lehet elvégezhető. Emiatt még időpont foglalás előtt egyeztetni kell a részletekről.
Árak
Kismama masszázs (30 perc) 8 000 Ft
Kismama masszázs (60 perc) 11 000 Ft